Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Wirówki Rousselet Robatel

Jednostopniowe kontaktory odśrodkowe model BXP dla exkstrakcji substancji rozpuszczonych lub separacji ciecz/ciecz modele BXP kqat X2

IS06242N-001

Bateria ekstarktorów BXP

Rysunek procesowy przepływu

Ekstraktory do specjalnego tworzywa X2-4

Ekstraktor BXP 40

Jednostopniowe kontaktory odśrodkowe  firly Rousslet Robatel modele BXP dla exkstrakcji substancji rozpuszczonych lub separacji ciecz/ciecz modele BXP

rodzaje aplikacji:

- pharmaceutyka: antybiotyki np. puryfikacja aktywnych substancji
- chemikalia: mycie (np. polimery) lub Ekstrakcja (np. Kwas octowy)
- przemysł spozywczy: puryfikacja kompponentów spożywczych np/ kwasy octowy i kwas cytrynowy)
- hydrometalurgia: separacja i puryfikacja np. cenne metale
- inne gałęzie przemysłu: perfumy, aromaty, oleje eteryczne i inne.

Typowe właściwości extrakttorów odśrodkowych i separatorów:
- bezpośrednie przełożenie z silnika do głównego wału obrotowego
- bez uszc zelnienia w dolnej powierzchni processowej
- wyjątkowa fluoropolimeryczna konstrukcja odroprna na aplikacje powodujące korozję
- system CIP w opcji dla aplikacji cGMP
- opcja polerowania farmaceutycznego
- wirówka jest w pełni dostosowana zarównio do operacji ciągłych jak i wsadowych
- krótki czas przetrzymywania i niski

Zasada Działania Exkstrakcja:

Kiedy urzadzenie działa jako exktraktor osdśrodkowy i wykonuje ekstrakcję roztwór zawierający jednen lub więcej solutów (pokazany na żółto na rysunku "dwu stopniowa bateria do przeciwbierznej extrkcji"). oraz ciecze nie iniemieszające się lub nie rozpuszczalne wznajemnie (pokazane na niebiesko) o różnej gęstości od solutu następuje podawanie do komory mieszającej  zlokalizowanej w dolnej części obudowy wirówki.

Obrotowy dysk mieszający miesza dwie nierozpuszczalne ciecze które zamieniają się w dyspersję (pokazaną na zielono). Różne wersje projektowe dysku mieszającego mogą zostać zastosowane w zależności od tarcia powierzchniowego cieczy. Efektywne mieszaniestwarza wyrażny obszar granicy rozdziału dwóch cieczy i ma na celu zapewnienia najeplszego transferu masy solutu(ów).

Dyspersja jest zasysana do wewnątrz bąka obrotowego wirówki poprzez turbinę zlokalizowaną w golnej części baka obrotowego turbinę. Ciecze są nastepnie rozdzielane poprzez działającą na nie się G w obrotowym bąku wirówki. Ciecz sięższa (pokazana w kolorze żółtym ("dwu stopniowa bateria do przeciwbierznej ekstrkcji") zajmuje zewnętrzną pozycję bąka wirówki natomiast ciecz lekka (pokazana na niebiesko) zajmuje wewnętrzną część bąka wirówki. Pozycja interfazy cziecz/ciecz jest regulowana porzez spiętrzenie ciężkiej fazy. Zmienne spiętrzenia fazy ciężkiej o różnych śderniczach zawierają szeroką gamę róznic gęstości. Faza ciężka przepływa do statycznej komory odbieralnika. Faza lekka przepływa do innej statycznej komory odbierającej.

Ciecze są rozładowywane na zasadzie grawitacji do nastepnego extraktora BXP lub podawane na inne urządzenia procesowe. Dla procesu exktrakcji wielostopniowej extraktory BXP mogą być instalowane w bateriach w celu zapewnienia odpowiedniej ilości stopni ekstrakcji. Zadne pośrednie piompy miedzyposzczególnymi stopniami exktrakcji nie są potrzebne.

Zewnętrzne orurowanie międzystopniowe pozwala cieczom być podawanymi lub keirowanymi na zewnątrz procesu ekstrakcji wg wymagań i elestyczności.

Zasada Działania Separacja odśrodkowa:

Kiedy urzadzenie działa jako separastor ciecz/ciecz, miztura dwóch nierozpuszczalnych cieczy (pokazana na zielono) jest pompowana do komory zlokalizowanej w dolnej częsci obudowy wirówki.

MIxtura ciecz/ciecz jest zasysana do obrotowego bąka wirówki poprzez turbinę zlokalizowaną w dolnej czesci baka Ciecze sa oddzielane poprzez działanie siły odśrodkowej wytwarz nej w baku obrotowym. Faza cięzka (pokazana na żółtow na rysunku separator ciecz ciecz model BXP) zajmuje cżęść bliżej zewnatrz bąka. Ciecz lekka (pokazana na niebiesko) zajmuje wewnętrzną cżeść bąka.

Pozycja interfazy ciecz/ciecz jest regulowana poprzez spiętrzenie fazy ciężkiej. Zmienne spiętrzenia fazy ciężkiej o różnych śderniczach zawierają szeroką gamę róznic gęstości. Faza ciężka przepływa do statycznej komory odbieralnika. Faza lekka przepływa do innej statycznej komory odbierającej.

Ciecze sa rozładowywane grawitacyjne do dalszych urządzeń.